מאיה בוכניק

יועצת למציאת עבודה ובניית קריירה ובעלת הבלוג Tips 4 Geeks

כל המידע המובא כאן מבוסס על נסיון מהשטח. לא על תיאוריות ולא מתודולוגיות שנלמדות בכיתה מול מרצה- אלא ת’כלס…! הטיפים מבוססים על קריירה של יותר מ 22 שנים בגיוס עובדים לתחום ההיי-טק, מתוכן 10 שנות ניסיון בייעוץ פרטני לעובדים ומחפשי עבודה.

בעברי ניהלתי חברת בת בתחום ההשמה להייטק, עבדתי כמנהלת גיוס בחברת תוכנה ואם נלך עוד קצת אחורה (ועדיף שלא לפרט כמה… ), אז צמחתי מתחום מערכות מידע- אני בוגרת ממר”ם ושירתתי בצבא כמפעילת מחשב.

שואלים אותי לא מעט אם זה מה שאני עושה לפרנסתי והתשובה היא שכן- מזה 10 שנים שאני מתמקדת ביעוץ למחפשי עבודה והייתי הראשונה שהמציאה את הטייטל: יועצת לחיפוש עבודה, כשרוב העובדים עדיין לא הבינו למה צריך בכלל יעוץ כזה. היום כבר ברור לכולם ולא צריך להסביר…

במהלך השנים האחרונות יצא לי גם להתארח בתוכניות שונות בטלוויזיה (אודטה, תוכנית הבוקר בערוץ 10 עם אורלי וגיא ועוד…) ובכתבות בעיתונים ובאתרים שונים.

ומעבר לזה אני כותבת מאמרים וכתבות בתחום הקריירה וחיפוש העבודה. לפעמים השם שלי מתנוסס לצד כותרת המאמר ולפעמים לא (אני כותבת למשל את הבלוג של משרד ממשלתי גדול בעילום שם וגם טור קבוע של חברת הייטק באתר חדשות לגיקים). כן… אני גם סופרת צללים… 🙂

"

לחפש עבודה זו אמנות נרכשת וככל שתקראו על זה יותר, ככל שתתאמנו יותר… – כך תזהו את דרכי הפעולה הנכונות ותקצרו הצלחות…