-אנו-נולדים-עם-ייעוד

Designed by Pixabay

האם אנו נולדים עם ייעוד?

השורש של המילה ייעוד הוא י.ע.ד.

אבל ייעוד אינו רק מטרה או יעד שאנו רוצים להשיג. הוא הרבה יותר מכך. הוא סיבת קיומנו, הדרך שבה אנו מביאים את הייחודיות שלנו לביטוי בעולם הגשמי, מה שבאמת באנו לעשות בעולם הזה.

מטרת הייעוד היא להוביל אותנו אל העתיד הנכסף, האופטימלי, הטוב ביותר אליו אנו שואפים להגיע. כאשר אנו בייעוד שלנו, אנו מרגישים כאילו אנו לובשים חליפה שנתפרה במיוחד למידותינו. היא לא לוחצת מדי ולא גדולה מדי. היא פשוט נוחה, מרגישה טבעית כאילו נולדנו לתוכה. כך אנו מרגישים כאשר אנו מגשימים את הייעוד שלנו.

סטיב ג'ובס אמר על הייעוד:
If you haven't found it yet – KEEP LOOKING!

למה רובנו נולדים ללא ידיעת הייעוד שלנו?

תארו לעצמכם שברגע שאתם נולדים מישהו שם עליכם חותמת ועליה כתוב: תזונה / העצמה / כספים / מורה / אמנות / עיצוב וכן הלאה. הייתם נולדים כשמהיום הראשון ברור לכם מה אתם מיועדים לעשות.

איך הייתם מרגישים?

רוב האנשים היו מרגישים כאילו נטלו מהם את אחד הדברים החשובים ביותר עבורם – את חופש הבחירה. זה לא העולם שבו אנו באמת רוצים לחיות. לכן, עלינו לעבור מסע ולגלות את הייעוד שלנו תוך כדי ההתפתחות התודעתית שלנו, בזמן שבו אנו בשלים ופתוחים מספיק כדי להכיל את המידע הזה.

זוהי הדרך בה אנו מעוצבים להתפתח ולהתקדם כבני אדם – לצאת ולחפש, לפגוש אנשים ומצבים וללמוד, לצמוח, להתנסות, להתקדם. אנו מעוצבים לגלות את הייעוד שלנו תוך כדי תנועה.

רק כאשר אנו באמת מוכנים, אנו מתחילים לשאול שאלות כמו:

"לשם מה אני פה?"

"מה תכלית חיי?"

"מה באתי לעשות בחיים הללו?"

והשאלות הללו מתחילות להזרים תשובות. היקום לא מתוכנן להשאיר שאלות ללא מענה. אם כך קורה יש סבל, לחץ, מועקה. שאלות הן דרך לקדם אותנו. שאלות חכמות מביאות תשובות חכמות, וכך מתגלה בפנינו אט אט הייעוד.

"כשאדם מחפש את ייעודו, היקום כולו נחלץ לעזרתו" (פאולו קואלו)

ייעוד קשור למהות של מי שאנחנו, ולא בהכרח לעשייה או לעבודה שלנו. כמובן שכאשר הם נפגשים ההרגשה נהדרת.

לדוגמה: אם המהות/ייעוד שלי להיות מורה, אוכל לבטא אותה במרחבים שונים בבית, בבית הספר, עם סטודנטים, אני יכולה ללמד רכיבה על סוסים או גלישה על גלים או להיות מורה רוחנית. כל סוג של הוראה אליה אפנה מתוך עניין אמיתי יאפשר לי להגשים את הייעוד שלי.

רוב תהליכי חיפוש הייעוד מחוברים לחלק המנטלי שלנו, למוח החושב אך המוגבל, שאינו חשוף לרבדים אחרים בחיינו. הגישה לחוויית הייעוד המלאה אפשרית רק בעזרת כלים תודעתיים אנרגטיים שפותחים אותנו לידע שאינו נגיש לנו מנטלית, כמו העיצוב האנושי.

אם אין לכם גישה לכלים תודעתיים, ניתן להיעזר בכלים אחרים שנשענים בעיקר על תהליכי שאילת שאלות:

1 – מה אני אוהב לעשות?

2 – מתי הזמן "טס" לי?

3 – מהו האירוע המשמעותי החיובי ביותר שאני זוכר, ומה היה שם?

4 – מתי נהניתי מאד?

5 – על מי השפעתי בחיי, ואיך?

6 – מה מרגש אותי?

לעיתים ניתן למצוא מוטיב חוזר בתשובות לשאלות הללו, שיכול להעיד על המהות שלכם, על הדרך שלכם לחיות בייעוד.

לסיכום

אם ברצונכם למצוא את הייעוד, עליכם להתנהל באמונה שזה אכן אפשרי.

היו פתוחים וסקרניים לחוויות החיים ונסו לאתר דברים שחוזרים על עצמם.

מצאו את הגישה והכלים המתאימים לכם לתהליך החיפוש.

היו מחוייבים למציאת הייעוד.

הבינו שמדובר בתהליך שחושף את הייעוד בפניכם בקצב המתאים עבורכם.

זיהוי הייעוד הוא תהליך, שבו ייעודכם נחשף בפניכם שכבה אחר שכבה, קצת כמו שמקלפים בצל. אין טעם להאיץ בתהליך, אלא להתמסר וליהנות ממנו. הוא תמיד יתנהל בקצב המתאים עבורכם.